ISBN: 978-1-920017-56-9
Daniel B. Thomas, Cushla M. McGoverin and Anusuya Chinsamy
Hideo Itozaki, Dai Shirotani, Hideo Sato-Akaba and Susumu Morimoto
Alison M. Kelly, Glen P. Fox and Jerry Franckowiak
F. Hollstein, M. Wohllebe, A. Kulcke, G. Stanzel and S. Bischoff
Nam-Wook Cho, Hyun-Jun Shin, Byung-Yeol Min, Dong-Ho Rie, Sung-Yuk Yi, Won-Bo Cho and Hyo-Jin Kim
Mari Miyazaki, Maria Vassileva, Kyoko Banba and Roumiana Tsenkova
Kodzue Kinoshita, Mari Miyazaki, Hiroyuki Morita, Hiroshi Kawakami, Ryoji Umemoto, Kenichi Yoshida, Hiroshi Kusunoki and Roumiana Tsenkova
Maxim Yu. Filippov and Volker J. Frost
Stefka Atanassova, Stefan Ribarski and Georgi Jeliazkov
Jaime Rodríguez-Fernández, Claudio J.B. de Carvalho, Celio Pasquini, Kássio Michel Gomes de Lima, Mauricio Moura and Gregorio Carvajal
Saeys Wouter, Nguyen Do Trong Nghia, Watté Rodrigo, Verhoelst Eva, Tsuta Mizuki, De Baerdemaeker Josse and Nicolaï Bart
s. Zhang, H. nieuwoudt, B. Divol. F.F. Bauer, J.P. Moore
Brett Wedding, Carole Wright, Steve Grauf, Paul Exley, Andrew Forrest and Sue Poole
Verena Huck-Pezzei, Li Hua, Lukas Bittner, Stefan Schönbichler, Christine Pezzei, Johannes Pallua and Christian Huck
Edwin Ostertag, Tobias R. Merz and Rudolf W. Kessler
Phil Harris, Mike Buxton, Rainer Bars and Harri Karjalainen
Ron Haff, Sirinnapa Saranwong and Sumio Kawano
Markus Burgstaller and Manfred Pail
Seung-Chul Yoon, William R. Windham, Scott Ladely, Kurt C. Lawrence, Bosoon Park, Neelam Narang and William C. Cray
Mario Li Vigni, José Manuel Prats Montalban, Frans van den Berg and Marina Cocchi
Cushla M. McGoverin and Marena Manley
Paul J. Williams, Marena Manley, Paul Geladi and Trevor J. Britz
Carlos Esquerre, Aoife A. Gowen, Gerard Downey and Colm P. O’Donnell
Muhammad A. Shahin and Stephen J. Symons
Paul Geladi, Paulina Engelbrecht, Cushla McGoverin and Marena Manley
Merete Halkjaer Olesen, Nisha Shetty, Lise Christina Deleuran, Rene Gislum and Birte Boelt
Philippe Vermeulen, Juan Antonio Fernández Pierna, Pierre Dardenne and Vincent Baeten
Feng Gao, Wei Zhang, Linhui Wu, Jiao Li, Xin Wang, Limin Zhang, Zhongxing Zhou and Huijuan Zhao
E. Fernandez-Ahumada, J.M. Roger and B. Palagos
Ray Pörn and Tom Lillhonga
Max Egebo, Åsmund Rinnan, Søren Balling Engelsen, Rasmus Bro and Lars Nørgaard
Åsmund Rinnan, Martin O. Andersson, Carsten Ridder and Søren Balling Engelsen
Tom Lillhonga, John Dahlbacka and Paul Geladi
Paolo Berzaghi, Lorenzo Serva, Jacopo Ferlito, Massimo Mirisola, Francesco Benozzo and Roberto Riovanto
Anna Peguero, Manel Alcalá and Marcelo Blanco
Elitsa Dzhongova, Colin Harwood and Suresh Thennadil
Hongfu Yuan, Xian Zhang, Zheng Guo, Chunfeng Song, Jinchun Xie and Xiaoyu Li
Chu Xiaoli, Xu Yupeng, Tian Songbai, Wang Jing and Lu Wanzhen
Roberto Riovanto, Lorenzo Serva, Massimo Mirisola, Jacopo Carlo Ferlito, Francesco Benozzo, Pierantonio Facco and Paolo Berzaghi
Lucia Bagnasco, Chiara Casolino and Luca Medini
John Dahlbacka and Tom Lillhonga
Yi-chieh Chen and Suresh N. Thennadil
Fabien Chauchard, Sébastien Preys, Jean-Michel Roger, Juan Antonio Fernandez Pierna, Pierre Dardenne and Sylvie Roussel
Bernadette Nanayakkara, Armin Thumm, Mark Riddell, John Lee, Rod Brownlie, Jonathan Harrington and Roger Meder
Stein Ivar Øvergaard, Juan Antonio Fernández Pierna, Vincent Baeten, Pierre Dardenne and Tomas Isaksson
Federico Marini*, Marta Bevilacqua, Remo Bucci, Andrea D. Magrì and Antonio L. Magrì
Timo Hyvärinen, Harri Karjalainen and Pekka Teppola
László Párta, Szilveszter Gergely and András Salgó
Magida Zeaiter, Fabien Chauchard and Sylvie Roussel
Branko Z. Vranic, Volker J. Frost and Gabriele Betz
Maxleene Sandasi, Guy P. Kamatou, Małgorzata Barańska and Alvaro M. Viljoen
Ilze Vermaak, Sias Hamman and Alvaro Viljoen
Juan G. Rosas, Manel Alcalá, Josep Mª. González and Marcel Blanco
Juan G. Rosas, Manel Alcalá, Josep Mª. González and Marcel Blanco
R.S. Fernandes and K.M.G Lima
S.S.S. Rodrigues, R.A. Ventura, K.F. Soares, I.L. Soares, D.L Porto and K.M.G. Lima
A.C.O. Neves, G.M. Soares, S.C. Morais, F.S.L. Costa, D.L. Porto and K.M.G. Lima
Stefan A. Schönbichler, Lukas Bittner, Gudrun Abel, Michael Popp, Günther K. Bonn and Christian W. Huck
Jidong Yang, Zhenyao Liu, Bing Liu and Qianhua Zhu
Roumiana Tsenkova1 and Balasuriya Jinendra
Daniel Cozzolino, Wies Cynkar and Nevil Shah
Celio Pasquini, Jarbas José Rodrigues Rohwedder and Aerenton Ferreira Bueno
Mathilde Robben, Christopher Kleine and Hermann Wotruba
Sebastien Preys, Jordane Lallemand, Sylvie Roussel, Magida Zeaiter and Simon Holland
Lukas K. Bittner, Christian Lux, Hans Pulker and Christian W. Huck
Vincent Baeten, Philippe Vermeulen, Juan Antonio Fernández Pierna and Pierre Dardenne
Jérémy Laxalde, Noémie Caillol, François Wahl, Nathalie Schildknecht, Cyril Ruckebusch and Ludovic Duponchel
Fernanda Vasconcelos, Paulo Souza Júnior, Maria Fernanda Pimentel, Márcio Pontes3 and Claudete Pereira
Noémie Caillol, François Wahl, Nathalie Szydlowski-Schildknecht, Bertrand Lecointe
Hideko Tanaka, Toshiki Ohara, DukWon Ryu and Chris Hopkins
Lars Herberholz, Sedakat Altinpinar, Damir Sorak and Heinz W. Siesler
A.A. Gowen, E.W. Stark, Y. Tsuchisaka and R. Tsenkova
Giovanni Cabassi, Mauro Profaizer, Laura Marinoni and Tiziana M.P. Cattaneo
Tiziana M.P. Cattaneo, Stefania Vero, Elena Napoli and Vittorio Elia
Ryu Miyamura, Hideo Sato-Akaba and Hideo Itozaki
Hideo Sato-Akaba, Ryu Miyamura, Dai Shirotani and Hideo Itozaki
Hao Zhang, Shu-ping Song, Jing Zhang and Jun-wen Pu
Hilmar Krüger, Christian Pfitzner, Jürgen Kauke and Heinrich Prüfer
Giuseppe Bonifazi, Andrea Fabbri and Silvia Serranti
Marina Cocchi, Mario Li Vigni, Stefania Vero, Tiziana M.P. Cattaneo and Vittorio Elia
Kexin Xu, Jiaxiang Zheng and Yue Yang
Huijuan Zhao, Zhichao Wang, Hui Guo and Feng Gao
Hoeil Chung, Yeo Jin Lee and Jihye Yoon
Nada O’Brien, David Favot, Don Friedrich, Karen Hendrix, Andy Hulse, Curtis Hruska and Marc Von Gunten
Mariana Soto-Cámara, Lidia Esteve Agelet, Nanning Cao2, Charles R. Hurburgh, Glen Rippke, Juan Dominguez-Giménez and Antonio J. Gaitán-Jurado
Anna Sandak, Izabela Modzelewska and Jakub Sandak
Silvia Serranti and Giuseppe Bonifazi
Baljeet Singh, Diane F. Malley and Annemieke Farenhorst
Jakub Sandak, Anna Sandak and Martino Negri
Diane Malley and Peter Warburton
Tao Pan, Jun Xie, Huazhou Chen and Hao Yin
Tao Pan, Zenghai Chen and Yu Shan
Daniel Cozzolino, Wies Cynkar and Nevil Shah
Alejandro Morón and Daniel Cozzolino
Stefania Vero, Cristina Tornielli, Tiziana M.P. Cattaneo
Mathieu Lesteur, Véronique Bellon-Maurel, Jean-Michel Roger, Eric Latrille, Guillaume Junqua, Catherine Gonzalez, Jean Philippe Steyer , Sébastien Preys and Sylvie Roussel
Véronique Bellon-Maurel, Minasny Budiman, Alex Mc Bratney and Jean-Michel Roger
Roger Meder, Robert R. Meglen and Armin Thumm
Thomas zum Felde*, Rosemary Carpio, Eduardo Porras, Wolfgang Grüneberg, Merideth Bonierbale and Gabriela Burgos
Sirinnapa Saranwong, Ron Haff, Warunee Thanapase, Sumaporn Kasemsumran and Sumio Kawano
David Honigs and Peter Åberg
Phil Williams, Diane F. Malley and Erik Eising
Christian Pfitzner, Gerhard Rühl and Jörg-Michael Greef
Aernouts Ben, Polshin Evgeny, Lammertyn Jeroen and Saeys Wouter
Denis Bastianelli, Xavier Fernandez, Marie-Dominique Bernadet, Hélène Manse, Laurent Bonnal and Christel Marie-Etancelin
Denis Bastianelli, Xavier Fernandez, Fabrice Davrieux, Zulma Vitezica, Christèle Robert-Granié and Christel Marie-Etancelin
S. Staunton, D. Donald, S. Aeberhard and K. Nedenskov Jensen
Fabrice Davrieux, Georges Piombo, François Allal, Denis Bastianelli4 and Jean-Marc Bouvet
Philippe Vermeulen, Juan Antonio Fernández Pierna, Alain Tossens, Olivier Amand, Pierre Dardenne1 and Vincent Baeten
Nisha Shetty, Merete Halkjær Olesen, Birte Boelt and Rene Gislum
Stefania Barzaghi, Barbara Pintus, Agata Ursino and Aldo Tava
Bosoon Park, Jean Guard, Jaya Sundaram, William R. Windham, Seung-Chul Yoon and Kurt C. Lawrence
Rosario del P. Castillo, Jaime Baeza, Carolina Parra, Heriberto Franco, Samuel Peña, Eduardo Troncoso, Andrea Andrade, Edgardo Esparza and Juanita Freer
Sandra Leandro Koizimi, José Dalton Cruz Pessoa, Célio Pasquini, Valquiria Garcia Lopes and Gustavo Henrique de Almeida Teixeira
Balasuriya Jinendra and Roumiana Tsenkova
Cécile Gady1 and Pierre Dalibard
Szilveszter Gergely, Annica A. M. Andersson, Vieno Piironen and András Salgó
Evette Roux, Cushla McGoverin, Glen Fox and Marena Manley
Lembe S. Magwaza, Umezuruike Linus Opara, Hélène Nieuwoudt and Paul Cronje
Yutaka Terada, Sirinnapa Saranwong, Kunio Sashida, Shanji Park and Sumio Kawano
Christel Solberg and Chris Andre Johnsen
Eduardo Zamora-Rojas, Ana Garrido-Varo, José Emilio Guerrero-Ginel, Emiliano de Pedro-Sanz and Dolores Pérez-Marín
Anders Larsen, Lone Vejgaard and Anne Grete Johansen
Fabrice Davrieux, Frédéric Descroix, Denis Bastianelli, Mathilde Hoarau Jean-Michel Roger, Noel Durand1 and Véronique Bellon-Maurel
Grant A. Abernethy, Ling Feng, Stephen E. Holroyd* and Elizabeth Nickless
Brett Wedding, Carole Wright, Steve Grauf, Ron White and Paul Gadek
Christiaan Kapper, Ronald E. Klont, Han M.A.J. Verdonk and Bart A.P. Urlings
Stefania Barzaghi, Roberto Giangiacomo and Tiziana M.P. Cattaneo
Tiziana M.P. Cattaneo, Sara Carè, Laura Marinoni, Alessandra Perrone and Riccardo Aleandri
Tiziana M.P. Cattaneo, Sara Carè, Laura Marinoni, Alessandra Perrone and Riccardo Aleandri
Cristina Alamprese, Nicoletta Sinelli, Fabio Rauzzino, Ernestina Casiraghi and Carlo Pompei
Ernestina Casiraghi, Nicoletta Sinelli, Monica Casale and Cristina Alamprese
Nebojsa Perisic, Nils Kristian Afseth, Bjørg Narum, Ragni Ofstad and Achim Kohler
Trygve Helgerud, Vegard Segtnan, Simon Ballance, Jens Petter Wold, Svein Halvor Knutsen and Nils Kristian Afseth
Roberto Riovanto, Nevil Shah, Wies Cynkar, Paolo Berzaghi and Daniel Cozzolino
Daniel Cozzolino, Ernesto Restaino and Alberto Fassio
Tom Madigan, Miguel De Barros Lopes and Daniel Cozzolino
Maria Chiara Remagni, Cristina Tornielli, Stefania Vero, Domenico Carminati and Tiziana M.P. Cattaneo
Maria Chiara Remagni, Laura Marinoni, Diego Mora, Domenico Carminati and Tiziana M.P. Cattaneo
Begoña de la Roza-Delgado, Ana Soldado, Fernando Vicente and Adela Martínez-Fernández
Eduardo Zamora-Rojas, Ana Garrido-Varo, José Emilio Guerrero-Ginel, Emiliano de Pedro-Sanz, Dolores Pérez-Marín and Yukio Yamada
Eduardo Zamora-Rojas, Ana Garrido-Varo, José Emilio Guerrero-Ginel, Emiliano de Pedro-Sanz, Dolores Pérez-Marín and Yukio Yamada
Gustavo Henrique de Almeida Teixeira, José Dalton Cruz Pessoa, Célio Pasquini and Valquiria Garcia Lopes
E. Casiraghi, N. Sinelli, R. Guidetti and R. Beghi
Merete Møller Engelsen, Jannie Krog Jensen and Søren Balling Engelsen
Hoang Nam Nguyen, Frédéric Dehareng, Mohamed Hammida, Andreas Niemöeller and Pierre Dardenne
Lukas K. Bittner, Stefan A. Schönbichler, Günther K. Bonn and Christian W. Huck
Laura Marinoni, Tiziana M.P. Cattaneo , Ana Soldado Cabezuelo, Amelia González Arrojo, Begoña de la Roza-Delgado and Riccardo Aleandri
Stefka Atanassova, Nikolina Naydenova, Stefan Ribarski, Georgi Jeliazkov, Todor Dimitrov and Giyrga Mihaylova
Izumi Sone, Ragnar L. Olsen, Agnar Sivertsen, Guro Eilertsen and Karsten Heia
Séverine Gabioud Rebeaud, Brigitte Kamm, Daniel Baumgartner and Anna Bozzi Nising
Vincent Porphyre, Serge Nabeneza and Denis Bastianelli
Tiziana M.P. Cattaneo, Maria Chiara Casolin and Riccardo Aleandri
Mette Sørensen, Ivan Obucina, Trond Storebakken, Elling-Olav Rukke, Olav Kraugerud and Tomas Isaksson
Stefania Barzaghi, Luigi Passolungo, Katia Cremonesi and Bianca Maria Donida
Yumesperi Naidoo and Richard Simpson
G.Q. de Brito, J.H.S. Junior, M.F.V. Moura and K.M.G. Lima